Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали
Тичина Павло

Мегазбірка найкращих учнівських творів

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ - П. ТИЧИНА - ЕСТЕТИЧHE НОВАТОРСТВО ПОЕЗІЇ 20-Х РОКІВ XX СТОЛІТТЯ

1. Яка збірка П. Тичини принесла йому славу геніального поета ?

Після виходу в світ дебютної збірки поезій П. Тичини „Сонячні кларнети” його почали називати князем поетів. Книга вразила сучасників письменника незвичайним небесним звучанням, неповторною ритмікою і оригінальною образністю. Кожен рядок збірки стверджував, що в українську літературу прийшов геніальний поет. Рання творчість Тичини — унікальне явище в історії національної культури.

2.У чому виявилося новаторство збірки поезій П. Тичини „Сонячні кларнети”?

У„Сонячних кларнетах” органічно поєднано досвід новітніх європейських поетичних шкіл, насамперед символізму та імпресіонізму, з традиціями українського фольклору й стилями національного художнього мислення. Помітна і своєрідність символізму Тичини, який виявляється в постійному тяжінні до різноманітних видів „променистої”, особливо згущеної в смисловому розумінні символіки.

3.Розкрийте символіку образу сонячних кларнетів.

Образ сонячних кларнетів є символом і вічно юної природи, і втіленням прагнень до всього сонячного, радісного. Поет висловлює мрію про щасливе життя. Його не полишала віра в прекрасне й світле навіть тоді, коли він бачив людське нещастя.

4.Про яку книгу П. Тичини С. Тельнюк сказав, що „це книга про страшний і криви вий час” ? Яке завдання ставив перед собою письменник, коли писав її?

Про цикл віршів у прозі „Замість сонетів і октав”. Дослідники творчості П. Ти чини вважають, що ця збірка — викладена в художній формі історія України 1918—1920 років. Одне з провідних завдань, яке ставив перед собою П. Тичина, — показати наслідки кривавої війни для суспільства і для окремої людини. Присвячена вона Григорію Сковороді. І зовсім не випадково: головне спрямування збірки — осмислити суть буття в нових умовах, порівняти його з вимріяним, з бажаним, якого хотів поет для себе і для народу.

5.Що засвідчила збірка „Плуг” ?

Збірка „Плуг” принесла Тичині славу натхненного співця „краси нового дня” Вона засвідчила, що П. Тичина зрозумів неминучість нової доби і схилився перед нею, упокорився перед нелюдською, непоборною силою революції. Проте поряд із вітанням новій владі у збірці багато творів, які відбивають тодішній стан душі поета, його розгубленість і страх: „І Бєлий, і Блок”, „26-ІІ (на день Шевченка)”.

6.Чому поет не відгукнувся на літературне відродження 60-х років?На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.