Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Як в Україні відбувається свято Івана Купала (твір-розповідь)

Здавна на Україні відзначають не лише релігійні свята, а й ті, що пов’язані з язичницькими віруваннями. Таким є свято Івана Купала, яке належить до літнього циклу.

До Івана Купала люди, готуються заздалегідь. Хлопці приносять з лісу молоде дерево, яке встановлюють на майдані посеред села чи на галявині. Дівчата прикрашають дерево яскравими стрічками, а для себе плетуть розкішні вінки з живих квітів. Матері готують частування: пироги, кренделі, цукерки.

У день Івана Купала розпалюють багаття, через яке дівчата і хлопці стрибають, тримаючись за руки. Живий вогонь символізує очищення від усього поганого. Пізно ввечері запалюють обв’язане соломою колесо і пускають його з гори в річку чи ставок.

Дівчата з берега пускають водою вінки з квітів, у яких ходили цілий день. Є повір’я: до якого берега пристане віночок, звідти слід чекати восени сватів.

Свято супроводжується веселими піснями, іграми, танцями, стародавніми замовляннями на щастя, здоров’я, добробут у родинах.

Уквітчане дерево символізує тепле літо, вогонь — очищення від усього злого, вінки з живих квітів — дівочу красу.

Нині відроджуються народні свята, які, здавалось, відійшли в небуття. Українці широко святкують Різдво, Масляну, обжинки. До нашого народу повертається віра в благодатну силу природи, і прадавні свята підтримують цю віру.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.