Мегазбірка найкращих учнівських творів

Твір-опис за картиною Поля Гогена „Морський берег“ - НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ - 5 КЛАС

Пейзаж „Морський берег“ зображує Туринську затоку на Мартиніці.

На першому плані художник зобразив вузьку смугу піщаного берега, на якому де-не-де ростуть невеличкі кущики зелені. Декілька екзотичних дерев, покручених постійними вітрами, чіпляються корінням за піщаний ґрунт. Крони цих дерев рідкі, гілки кострубаті. Вони здаються на картині зайвими, адже своїми стовбурами немов заступають красу затоки і неба, вкритого білими хмарками.

На поваленому стовбурі стоїть кізочка. Вона немов вдивляється у синь моря і неба, у нечіткі силуети людей, які гуляють берегом. У правому кутку картини намальовано великий рибальський човен, що пристав до берега. Чоловіки виносять з нього свою здобич.

У центрі картини зображено затоку. На тлі темно-синьої води яскравою білою плямою виділяється вітрило човна. Здається, що то хмарка впала на воду і плине за горизонт.

Ледь не половину картини займає небо, вкрите білими хмарами. Його заступають дерева, суша, що тягнеться довгою смугою у море. Небо немов проривається крізь грати гілок і дивиться на нас голубими бездонними очима розривів між хмарами.

Картина насичена яскравими кольорами: темно-синіми моря, білими та блакитними неба, жовто-коричневим и піщаного берега. Горизонтальні лінії берега, моря, неба на другому плані ніби перекреслюються вертикальними лініями дерев, намальованих на першому плані, але картина сприймається глядачем як цілісне зображення. Гра кольорів відтворює спокійну, ясну погоду, а чудова затока манить до себе чистою глибиною.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.