Зарядитися енергетикою природи - ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Зарядитися енергетикою природи - ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Минулого літа на Зелені свята мені пощастило побувати на освяченій криниці. Видовище виявилося незабутнім, хоча напередодні вистачало скептицизму щодо доцільності моєї присутності на цьому заході.

Того дня біля криниці зібралося все село. Адже місце для неї обирали разом, люди були присутні на бурінні скважини, опусканні бетонних кілець. Потім на колодязь встановили журавля і в день освяти посадили біля криниці кущ калини. Так вийшло, що звичайна подія у селі перетворилася на справжнє свято — у вишиванках з троїстими музиками. Не обійшлося й без екскурсу в минуле.

Ритуал поклоніння воді прийшов до нас ще з язичницьких часів. Вода завжди була джерелом життя. Тож до природних животоків у народі було особливе ставлення. їх обсаджували вербами, очищали від намулу. Дітям заборонялося гратися біля криниць. Не можна було ніяким чином оскверняти природні джерела: „Не плюй у криницю, прийдеться води напитися”.

Багато народних пісень присвячено криниці:

Посаджу я вербицю, посаджу я сухую.

А виросте вербиця, а з'явиться криниця.

Вербиця зеленая, криниця погожая.

Наша русалонька — дівчина пригожая.

Тож до криниць у селян особлива пошана. Їх освячують тричі, а то й чотири рази, на рік: на Водохреща, коли освята води призначається для людей, на Юрія — на споживання домашніми тваринами, на Купайла — на здоров'я, на молодечу силу, на Спаса — щоб вода була завжди солодкою і смачною. Під час освячення здійснюється урочиста хода з багатьма цікавими обрядами. А вже потім — справжнє народне гуляння з піснями, танцями, зі смачною кашею та рибною юшкою.

Наступного разу, коли матиму запрошення на сільське свято, прийму його без скептицизму, з радістю і з готовністю зарядитися енергетикою природи-матінки.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.