Флешмоб у вишиванках - ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Флешмоб у вишиванках - ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Ми зробили це! Кілька сот молодих людей зустрілися на центральній площі міста у вишиванках. Це було дуже красиво. Здавалося, що й сама площа розквітла. Стара ратуша здіймалася до хмар. Вона була свідком багатьох історичних подій. Тут збиралися дівчата в українських строях, проводжали січових стрільців на війну, тут зі сльозами на очах зустрічали переможців у Другій світовій війні. Тут відбуваються свята з нагоди дня незалежності. Вишиванка поступово входить у моду. Орнаменти, візерунки, вишиті гладдю квіти моєї України — все це на білому полотні, наче сплетіння ліній на білому аркуші книги життя.

На мені була сорочка, вишита руками моєї бабусі, а та у свою чергу навчилася вишивати від своєї матері і бабусі. Схоже, що на мені ця сімейна традиція скінчиться, але те, що любов до вишитого полотна у мене назавжди, — це беззаперечний факт. У дитинстві я любила сидіти біля бабусі і дивитися, як вона вправно вишиває. Для мене було загадкою, як можна на чистій тканині без олівця і поміток створювати довершений малюнок. А хрестики такі маленькі, акуратні — один в один. Якось я підрахувала, що на вишивку маленького соловейка з весільного рушника було зроблено бабусею 132 хрестики, а на квітучу гілочку — 86 хрестиків. Можна лише уявити, скільки тих хрестиків має бути на вишитій сорочці. Ось чому мені якось лагідно і затишно у бабусиній сорочці, бо в тих візерунках акумульовано тепло її рук і любов її щедрого серця. А ще бабусину вишиванку я вважаю своїм оберегом від усіх життєвих негараздів. Тож коли, побачила в інтернеті пропозицію взяти участь у ході вишиванок, жодної хвилини не вагалася.

І ось ми всі тут, на центральній площі міста. У цій ході не має значення, вишито сорочки вручну своїми рідними чи придбано у новомодних салонах. Кожна вишита сорочка — як елемент величезної яскравої вишиванки розміром на всю площу, на все місто, на всю Україну.

Наш флешмоб тривав дві години, з танцями, піснями, з ходою до парку відпочинку, з новими знайомствами і новими враженнями. Мабуть, це справді чудово, коли минуле переплітається з сучасним наче лінії візерунків в українській вишиванці.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.