Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Хочу бути схожою на маму

Нас у мами багато — аж семеро дітей. Живемо ми у поліському селі серед мальовничої природи. Мої односельці мудрі і добрі люди. Та наймудріша серед них — моя мама. Тиха, спокійна, лагідна, не пам’ятаю випадку, щоб вона на когось із нас гнівалась, голосно сварила.

Якось почула від мами дивні слова, сенсу яких тоді не могла зрозуміти. Жили біля нас сусіди. Дітей у них не було, а вони весь час сварилися, хатина їхня була якась занедбана, ні квіточки під вікном, ні пісні в будинку ніколи не звучало. Вони потім виїхали із села, а поки жили по сусідству, тітка Олена частенько забігала до мами і ділилася наболілим. Тоді я й почула, як мама трохи засмучено сказала тітці: „Мудра жінка будує свій дім, а безумна своєю рукою руйнує його”. І одразу добавила: „Це з книги Приповістей Соломонових”.

Це вже сьогодні, спостерігаючи за матусею в житті і побуті, я можу з упевненістю сказати, що лад і спокій у родині на дев’яносто відсотків залежить від дру жини. Навіть коли тато пішов від нас, мама без метушні відпустила його, без сварок і докорів. Тільки зажурилися її очі, перестала співати і ще одна зморщечка з’явилася на чолі. Та й ми тоді принишкли і подорослішали. Тато незабаром повернувся додому, просив у матусі вибачення, а вона спокійно, без зайвої метушні простила тата. Мені доводилося чути, як старі люди схвально говорили услід мамі: „Розумна жінка. Мудрістю своєю повернула собі чоловіка, а дітям — батька”. Не можу передати, як мені приємно було чути ці слова. Адже я так люблю і так пишаюся своєю ненькою. Я навіть стала краще вчитися, щоб ще більше знати, почала гортати біблійні книги, щоб і там знайти відповіді на питання, як стати такою, як моя мама. Здається, всім серцем збагнула одну просту істину: „Мудрість ліпша за перли”.

Дякую, матусю, за те, що ти у мене є.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.