Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Собака, який навчив людей відданості й вірності (твір-розповідь)

Останніми днями по телебаченню декілька разів показували один і той самий сюжет: великий пес на зупинці зустрічає і проводжає маршрутні таксі, обнюхує машини, уважно розглядає пасажирів. Небайдужі люди побудували будку, але він тільки їсть і не відходить від зупинки ні вдень, ні вночі. Дехто брав собаку додому, але він щоразу тікав, і люди знов бачили його на звичному місці. Було неважко здогадатися, що пес чекає на свого хазяїна, який, мабуть, просто покинув вірного друга, залишивши його на зупинці.

Жителі мікрорайону назвали собаку Вірним, віддаючи шану його любові й вірності хазяїну-зраднику.

На вулицях наших міст і сіл безліч безпритульних собак. Вони збиваються у зграї, шукають собі поживу, гріються біля тепломагістралей. Бувають випадки, коли ці зграї нападають на домашніх собак і навіть на людей, у селах знищують дрібних домашніх тварин. Місцеві жителі стороною обходять безпритульних собак і тільки дехто підгодовує їх. Треба бачити, як радо зустрічають ці собаки своїх

годувальників, як стрибають навколо них, вдячно лижуть руки і віддано заглядають, у вічі. Тварини добре розуміються на людях, знають, кому можна довіряти, а від кого треба чимдуж тікати і найнадійніше ховатися.

Звичайно ж, велика кількість безпритульних собак — це реальна загроза, але мини не з’явилися на наших вулицях самі собою. Хтось узяв їх додому, а тоді чи не зміг прогодувати, чи не вистачило часу на виховання, чи просто набридло воїн їмся — і ось собака опиняється на вулиці. Я вважаю, що в цьому винні безвідповідальні люди. Не можна приручити тварину, навчити її любити себе, а потім кинути напризволяще.

Пес Вірний живе на зупинці вже декілька років. Голод, холод, спека не зробити його злим. Він дозволяє людям гладити себе, бере їжу, але ні на крок не відходить від місця, де сподівається зустріти свого хазяїна. Своєю поведінкою собака вчить людей вірності й відданості.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.