Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Весняні турботи комах (твір-спостереження)

Коли я була маленькою, то вважала, що такі красиві і запашні квіти створені для людей. Та мама пояснила мені, що яскраві фарби, аромат квітам потрібні для того, щоб привабити комах, які запилюють рослини і п’ють їхній сік — нектар.

Якось на прогулянці я зірвала жовту квітку кульбаби і понюхала її. Мама, побачивши мене, засміялася, адже мій ніс перетворився на жовту, цяточку. Виявилося, що це пилок з рослини пофарбував мені обличчя.

Учителька біології розповіла нам про значення пилку для рослини. Ми дізналися про те, що комахи, перелітаючи з квітки на квітку, запилюють їх, адже пилок прилипає до лапок і крилець мух, бджіл, джмелів і метеликів.

Якось навесні вчителька проводила з нами урок на шкільному подвір’ї. Ми уважно спостерігали за комахами, що літали над квітами, і помітили цікаве яви ще: бджоли і джмелі із задоволенням сідали на льонок, упиралися спинками у верхню частину квітки, лапками відгинали нижню і залазили всередину. Деякий час потому комахи, обліплені пилком, вилітали з цієї квітки, і сідали на сусідню. А ось мухи і комарики кружляли над конваліями, бо щоб потрапити у цю квітку, їм не треба докладати жодних зусиль.

Учителька розповіла, що краса квітки захоплює тільки людей. Комахам важливі колір, форма і запах квітки, яка їх нагодує, а тому вони летять тільки до тих рослин, у яких вони знайдуть свою їжу. Ці маленькі створіння ніколи не переплутають свої квіти з чужими.

Після уроків я з подружками пішла в шкільний сад, у якому зацвіли яблуні. Кожне дерево тихенько гуділо — то безліч бджілок літали над квітами. Я знаю, що мине час, яблуневий цвіт пропаде, а там, де були квіти, з’являться яблука. Комахи, наші добрі помічники, зробили все, щоб ми могли поласувати смачними плодами.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.