Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Шовкові мережива (твір з елементами опису на основі особистих вражень)

Якось, вийшовши на балкон, я побачив, що увесь куток затягнутий павутиною. Вона була туго напнута між стінами і виблискувала на сонці. Павука, хазяїна павутини, я не побачив, тому вирішив, що він покинув наш балкон. Узявши віник, я акуратно зняв цю сітку, а наступного дня вона з’явилася знову. Старший брат допоміг мені зловити павука в скляну банку, я відніс нашого гостя подалі від будинку і випустив на волю.

Після цього випадку я почав придивлятися до життя павуків. Якось у серпні я гуляв з братом у лісі і побачив між гілками дерев дві великі павутини. Маленькікрапельки роси іскрилися на ниточках, ніби коштовні камінці. Сітки були схожі на мереживо з тонких шовкових ниток.

Придивившись, ми помітили в кутку сітки павука, на спині якого ніби хтось намалював чорний хрест. На перший погляд цей павук видався мені якимось чудовиськом: довгі тонкі розчепірені ноги міцно трималися за ниточки, невелика голова закінчувалася міцними жвалами. Здавалося, що зараз хазяїн сітки накинеться на мене, але брат пояснив, що павук сам боїться нас і чекає, щоб йому мали спокій.

Дорогою додому брат розповів мені, що павуки — наші добрі сусіди. Вони плетуть свої сітки у траві, між гілками дерев і ловлять ними мух, комарів і деяких метеликів, гусінь яких поїдає листя рослин. Без павуків шкідливих комах було б дуже багато, адже вони швидко розмножуються.

Після тієї прогулянки я вирішив, що ніколи не буду чіпати сітки павуків. Тільки нехай вони плетуть свої мережива в лісі, в полі і в саду, а не на нашому балконі.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.