Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Коник (твір-опис)

Коник-цвіркун живе по всій Україні. Ця маленька комаха залежно від виду буває сірого чи зеленого кольору. Коли коник сидить на землі чи на травинці, то на його спині акуратно будиночком складені крильця.

Коник має дві пари ніг. Передні ніжки тоненькі, слабкі, а задні — довгі і сильні. Коли комасі треба кудись перейти, коник не переповзав, бо це довго, а відштовхується від землі задніми лапками, у повітрі розкриває крильця і, мов планер, перестрибує-перелітає на нове місце.

На голові коника, мов антени, височіють тонкі довгі вусики, а рот увінчують гострі зуби — жувала, якими коник перекушує смачні зелені листочки чи стебельця трави.

Коник-стрибунець уміє досить голосно цвірінчати. Для того, щоб видобути доволі дзвінкий звук, коник піднімає свої крильця, на яких є щербинки, і починає терти одне крильце об друге. У коників-кобилок такі щербинки розміщені на передніх ніжках. Тертям ніжкою об ніжку чи крильцем об крильце тваринки досить голосно „співають”. Цими оригінальними співами коники шукають собі друзів, показують суперникам, що місце зайняте.

На передніх досить волохатих ніжках уважний дослідник може розгледіти дві малесенькі дірочки. Виявляється, за допомогою цих дірочок коник може чути різноманітні звуки, адже це його вуха.

Коники дуже незвичайні представники нашої фауни. За ними цікаво спостерігати, адже ці комахи дуже схожі на прибульців з іншої планети.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.