Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Українська мова та література - шкільні твори 2018 рік

Мій улюблений предмет. Твір-казка - Творча робота з української мови

На шкільній парті лежав щоденник. Чистий, у рожевій обкладинці, з цікавим малюнком на титульній сторінці. Відкривши його, можна було побачити акуратні записи і позначені у відведеному місці дати, невиразні закарлючки вчителів та найвищі бали.

На його чистих, білосніжних сторінках з найціннішого паперу не було жодної плямочки чи помарки. Він світився синьоокими буквами, а на кожній сторінці — цікавим, яскравим малюнком. Щоденник був гідний того, щоб на нього звернув увагу кожен учень і вчитель. Радий щоденник, що він такий красивий та акуратний. Посміхнувся й заспівав знайому мелодію.

Враз видалось йому, що хтось плаче. Поглянув у бік, а там ще один щоденник, але не такий, як він, Чистюлька (так звали щоденник), а брудний, весь у жирних плямах. Сторінки повидирані, записи нечіткі, неакуратні, ще й олівцем написано. Аж відсахнувся від нього Чистюлька. А той плаче і плаче.

— Що з тобою? — запитав Чистюлька.

— Нічо-го-о-о! Ти ж мені все одно не допоможеш. У-у-у! — сказав Бруднулька.

— А ти скажи, що трапилося з тобою, може, допоможу чим- небудь.

— Ну добре. Апчхи!

— Та ти ще й хворий?

— Хворий. Мій господар мене не шанував, не вів записів, не обгорнув мене, домашнього завдання не записував.

— Ой-ой-ой. Бідний ти, бідний. Та я знаю, як тебе вилікувати. Перш за все відігнемо загнуті сторінки. Зробимо всі записи у тобі, проставимо дати. Потім виведемо спеціальною речовиною плями та відновимо малюнок на титульній сторінці.

Коли все це було зроблено, Чистюлька вирішив дати інше ім’я новому другові — Красунчик.

— Ура! Все зроблено! Нарешті я став таким, яким мене купили!

— Але це ще не все. Треба перевиховати твого господаря. До речі, як його чи її звуть?

— Коля, він був гарним хлопчиком, та потоваришував з шибайголовами і кинув мене напризволяще помирати.

— Не переживай. Ти залишайся тут, а я зараз.

Чистюлька швидко зіскочив зі столу і попрямував на шкільне подвір’я. Тут гралися Коля та його товариші. Чистюлька побіг до хлопців, відвів Колю від гурту. Побачив Коля свого щоденника, зрадів, подякував Чистюльці й обережно поставив Красунчика у свій портфель.

Ось така пригода трапилась у нас у школі. Цю пригоду наш клас запам’ятав і сприйняв як повчальний урок.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.