Чи хотів би я мати такого друга як Ігор? (за оповіданням „Вірний”) - І варіант - МИХАЙЛО ЧАБАНІВСЬКИЙ

Найкращі учнівські твори

Чи хотів би я мати такого друга як Ігор? (за оповіданням „Вірний”) - І варіант - МИХАЙЛО ЧАБАНІВСЬКИЙ

Кожен з моїх однолітків хотів би мати справжнього друга. Я думаю, що не помилюсь, якщо скажу, що саме такого, як Ігор з оповідання М. Чабанівського. Мені дуже сподобався цей хлопчик. Вже на початку оповідання Ігор рятує цуценя від жорстокого Тимка. Цей епізод говорить про його сміливість: „Ігореве серце не витримало. Блідий, із стисненими кулаками, він миттю перехопився через паркан і став перед хлопчиком.

— Ти чого мучиш? — вигукнув він хрипким голосом. — Облиш!”

Справжня дружба виявляється не тільки у розвагах, а у допомозі, турботі. Недарма Ігорю вдалося виховати із звичайного цуценяти вірного собаку. Хлопчик зробив цуцику затишну хатку, вивчив різним командам. А найголовніше — собача постійно відчувало турботу та любов. Тільки справжній друг міг так хвилюватись за Вірного, коли той захворів: „Коли одного разу Вірний захворів і перестав їсти, Ігор за обідом сидів журний і тихий”. На екзамені, який влаштував тато Ігоря Вірному, хлопчик вболівав за собача, адже прив'язався до нього всім серцем. Тільки здатна на дружбу людина могла виховати такого чудового та вірного собаку. Навіть Тимко змінився, спостерігаючи за Ігорем: „Тимко вже не руйнував гнізд, він навіть шпаківню змайстрував...”

Кінець твору доводить, що тільки справжня дружба здатна на великі справи: „Шляхом летів Вірний. Здіймаючи легку хмарину куряви, він мчав уперед, до машини... яка везла найкращу в світі людину — Ігоря!”

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.