Хліб — усьому голова (за поезією „Бесіди з внучкою про хліб”) - ІІ варіант - ВОЛОДИМИР БРОВЧЕНКО

Найкращі учнівські твори

Хліб — усьому голова (за поезією „Бесіди з внучкою про хліб”) - ІІ варіант - ВОЛОДИМИР БРОВЧЕНКО

З давніх-давен до хліба ставилися як до святині. Саме таке ставлення було через те, що хліб діставався дуже важким трудом. Саме про ставлення до хліба і розповідає поезія, яка поділяється на два окремі вірші, об'єднані однією темою. У першому вірші „Недожата нива” мова йде про те, що у роки війни один солдат пішов вночі жати хліб, який вже почав сипатися.

  Поповзом ниву розтерзану жав,

  Праці віддавши і душу і тіло...

Незважаючи на загрозу вмерти під кулями, він пішов на ризик, бо не міг дивитися, як людська праця безповоротно пропадає.

У другому вірші „Нетиповий випадок на майдані” змальовується інша ситуація. Хлопчаки грають у футбол буханцем хліба. Для них священне значення хліба втратилося. Засудженням їхнього вчинку у вірші постають сльози старенької бабусі, до ніг якої підкотився хліб, увесь у снігу та багнюці.

  ..Нагнулась, взяла його в руки,

  А до хлоп'ят навіть не забалакала.

  Обтерла булку від снігу і грязюки

  І — заплакала.

Читаючи ці поезії, ми повинні усвідомити, який тяжкий труд вкладається у хліб, щоб він поставав перед нами утому вигляді, в якому ми його отримуємо з поличок у магазині.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.