Хліб — усьому голова (за поезією „Бесіди з внучкою про хліб”) - ІІІ варіант - ВОЛОДИМИР БРОВЧЕНКО

Найкращі учнівські твори

Хліб — усьому голова (за поезією „Бесіди з внучкою про хліб”) - ІІІ варіант - ВОЛОДИМИР БРОВЧЕНКО

Хліб — це основа життя людини, а хлібороб — найпочесніша професія для неї. Хліб є святинею для кожної трудящої людини. Недарма здавна хлібину робили круглою, наче сонце. В поезії „Недожата нива” розповідається про те, як під час Другої світової війни солдат, який в мирному житті був хліборобом, не від

почив перед боєм. Він не зміг залишити поле без жатви. І вночі, коли всі солдати відпочивали, він при світі місяця жав хліб. А вдень, під час бою, солдат загинув на цьому полі. Він не міг терпіти, щоб була сплюндрована чиясь праця, щоб був споганений хліб — святиня для трударя. І той солдат загинув за хліб, за лан, за свою країну, захищаючи їх.

В „Нетиповому випадку на майдані” розповідається про зовсім інше ставлення до хліба. Хлопчики ганяють хлібину, наче м'яч. А мимо йдуть люди, спішать байдужі у своїх справах. Аж ось прийшла якась бабуся. Вона нічого не сказала хлопчикам. Тільки підняла хліб, обтерла його і заплакала. Заплакала від образи за хліб, від сорому за хлопців, від байдужості людей навкруги. Адже в тому маленькому шматку хліба—і сонце, і сила нашої землі та води, піт праці хліборобів, кров тих солдатів, що полягли в боях, захищаючи нашу землю від загарбників. Мені було соромно за хлопців, шкода бабусю і хліб. А ще мені не зрозуміло, чому ніхто з перехожих не зробив зауваження тим хлопчикам, що ображали хліб.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.