Спершу слово зваж, а потім скаж - IІ варіант - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Спершу слово зваж, а потім скаж - IІ варіант - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас

Слово має велике значення для людства. Слово — це те, що відрізняє людину від тваринного світу. В цьому заключається великий вплив слова на людину, на її психіку та вчинки. Слово може нести у собі як добро, так і зло. Народна мудрість говорить: оце сказав, як ножем обрізав; скаже, як з воза ляпне; скаже, як з дуба зірве.

Кожне слово несе у собі якийсь сенс. Тому людина несе відповідальність за кожне слово, яке вона промовила. Гідна людина знає ціну слову, тому ніколи не буде кидатися ними. Таку людину поважають. Ніколи не треба підпадати під вплив емоцій, бо вони можуть призвести до прикрих ситуацій. Я неодноразово звертав увагу на те, що вчителі дуже цінують зважені відповіді на запитання. Їм подобається, коли учень в небагатьох словах здатен досить повно висвітлити певну тему. Виявляється, прислів'я „Спершу слово зваж, а потім скаж” має значення і в шкільному житті. Взагалі, важко знайти випадок, де б не „працювала” ця влучна приказка.

Треба завжди спочатку подумати, а потім вже сказати і тоді ніколи не прийдеться червоніти за свої слова та вчинки.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.