Козак Морозенко — мужній захисник рідної землі - ІV варіант - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Козак Морозенко — мужній захисник рідної землі - ІV варіант - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас

Хто такий Морозенко, про якого складено стільки народних пісень? Можливо, це один із соратників Богдана Хмельницького — полковник Станіслав Морозенко, а можливо, це осавул Кропивнянського полку Нестір Морозенко. Так чи інакше, але Морозенко був мужнім захисником рідної землі.

У XIV-XVI ст. більша частина українських земель була захоплена панською Польщею. З того часу наш народ вів постійну і непримиренну боротьбу за своє визволення. Усередині XVII ст. ця боротьба переросла в народну війну проти іноземних поневолювачів.

Саме під час цієї війни і прославився козак Морозенко. У пісні „Ой Морозе, Морозенку” розповідається про один із таких боїв, під час якого татари розбили козацький загін і полонили, а потім скарали його ватажка:

   Не вернувся Морозенко,

   Голова завзята,

   Замучили молодого

   Татари прокляті.

   Вони його не стріляли

   І на часті не рубали,

   Тільки з нього, молодого,

   Живцем серце виривали.

Постать Морозенка в народі користується особливою любов'ю. Недарма за ним вся Україна плаче:

 Ой Морозе, Морозенку,

 Ти славний козаче,

 За тобою, Морозенку,

 Вся Вкраїна плаче.

Пам'ять про славних захисників рідної Батьківщини ніколи не зникне з нашої землі, поки будуть існувати такі історичні пісні.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.