Всі публікації щодо:
Фольклор

Найкращі учнівські твори

Устим Кармалюк — керівник боротьби покріпачених селян проти поміщиків - І варіант

У кожного народу є свій улюблений герой. Наприклад, у англійців це Робін Гуд, а у нас, українців, Устим Кармалюк.

Він багато разів бував у тюрмі, на каторзі, але кожного разу тікав. Був він і у Сибіру. А в „Пісні про Устима Кармалюка” є такі слова:

  Повернувся я з Сибіру,

  Та не маю долі,

   Хоч, здається, не в кайданах,

   А все ж не на волі.

І дійсно, він має свою сім'ю, але не бачить її, живе не вдома. А ще гіршою для нього є думка про страждання бідних і розкіш багатих.

Сам Устим Кармалюк так вважає:

   З багатого хоч я візьму,

   Убогому даю;

   А так гроші розділивши,

   Гріха я не маю.

А про тих, що його переслідують:

  Більше ж вони людей вбили,

  Як я гріхів маю!

Вбито Устима Кармалюка із засідки підступним шляхтичем.

А слава про нього і досі живе в історичних піснях та переказах. І ця слава йому від нащадків за те, що про бідних піклувався, не забував про свій народ, а багатіїв вчив віддавати награбоване. Українці пам'ятають Кармалюка не лише тому, що він піклувався про простих людей. Цей герой утілював найкращі риси українського національного характеру: почуття власної гідності, справедливості і весь той бунтарський дух, якого так боялися вороги нашого народу. Співаючи пісень про Кармалюка, кожен мешканець тодішньої пригнобленої України на якийсь час ставав таким само героєм, як славний Устим. Ось у чому полягає секрет популярності історичних пісень, що пробуджували народ, надихали його на боротьбу, дарували неосяжну волю до життя.

Мені Устим Кармалюк уявляється велетнем із добрим, щирим та чуйним серцем. Я гордий, бо в мого народу були такі герої.

На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.