Всі публікації щодо:
Фольклор

Найкращі учнівські твори

Устим Кармалюк — керівник боротьби покріпачених селян проти поміщиків - ІІ варіант

Слава Кармалюка гриміла не тільки по всій Україні, а й за її межами. Інакше і не могло бути, адже Устим Кармалюк боровся проти кріпацтва, проти панів-кріпосників. За цей час його чотири рази ловили, катували, судили і засилали до Сибіру. Однак розумний, сміливий, винахідливий Кармалюк щоразу втікав з тюрми та каторги і знову очолював народних месників. Пани боялися й ненавиділи повстанців, а кріпаки сподівались, що народні месники визволять їх із неволі.

Ще за життя Кармалюка народ складав про нього пісні й легенди. З численних народних пісень про відважного керівника повстанців найбільш поширена „Пісня про Устима Кармалюка”. У цій пісні в художній формі зображуються справжні події. Пісня будується у формі розповіді власне Кармалюка, який говорить про мету своєї справи:

  Зовуть мене розбійником,

  Що людей вбиваю, —

  Я багатих убиваю,

  Бідних награждаю.

Розуміючи долю кріпаків, Устим Кармалюк не просто їм співчуває, а обирає активну боротьбу проти цієї несправедливості:

 Убогому, нещасному —

 Тяжкая робота,

 А ще гіршая неправда —

 Вічная скорбота.

Народний месник розуміє, що народ довіряє йому і тому із впевненістю піднімається на боротьбу:

   Хлопці, не зівайте:

   Ви на мене, Кармалюка,

   Всю надію майте!

„Пісня про Устима Кармалюка” доводить, що український народ цінує справу відважного і непримиренного борця зі злом.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.