Засудження моральних пороків у народних байках - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Засудження моральних пороків у народних байках - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас

Серед багатьох жанрів народної творчості значне місце посідає народна байка. Найцікавішим є те, що на перший погляд у цих творах розповідається про тварин, але якщо придивитись... через тварин вимальовуються образи людей. В образах цих тваринних персонажів змальовано не просто людей, а їхню вдачу з усіма притаманними їй вадами.

Наприклад, у байці „Не випусти рака з рота” засуджується любов людини до хвалькуватих речей. Рятуючись від ворони, рак почав її вихваляти, на що та і купилась: „Еге!” — крикнула ворона на весь рот і впустила рака в море”. Ось так улесливою мовою рак обдурив ворону.

А в байці „Миш, жаба і каня” розповідається, як каня, скориставшись сваркою миші та жаби, просто з'їла їх. Недарма в народі кажуть:

„Де два сваряться — третій скористається”.

Споконвіку серед людей засуджувалось неробство, а тим більше вихваляння чужою працею, як це показано в байці „Хвалькувата муха”. Це підтверджує і народне прислів'я: „Хто діло робить, а хто хвалиться”.

На прикладі байки „Миш і жаба” народ засуджує людську дурість, яка може призвести до горя. Як це сталося з персонажами цієї байки: „Отже, нехай ніхто не дозволить зав'язувати собі шнурок на шию. Хоч би це хотів зробити навіть найліпший приятель у найкращому намірі!..”

Усі ці байки доводять, що людина має безліч пороків, але якщо вона замислиться над цим, то зможе себе змінити в кращий бік.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.