Гостре висміювання несправедливості царського суду в байці „Щука” - ІІ варіант - ЛЕОНІД ГЛІБОВ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Гостре висміювання несправедливості царського суду в байці „Щука” - ІІ варіант - ЛЕОНІД ГЛІБОВ - 6 клас

Л. Глібов — відомий український байкар. У байці „Щука” він зробив головними діючими особами Щуку, Ослів, Цапів, Шкапу і Лисицю.

Саме ці тварини підібрані не випадково. Адже Осли вважаються дуже впертими та „недалекими” тваринами. Шкапа „нікчемна”, „старенькі” Цапи, вже нічого не второпають. Сам автор подає таку характеристику суду:

   Усі народ, як бачите, такий

   Добрячий та плохий.

А стряпчим приставили Лисицю. Вирок суду: „У річці вражу Щуку утопити!”, звичайно ж, не є справедливим. Щука наробила чимало лиха, а її знову випускають у річку! Напевне, дрібним рибкам тепер житиметься ще гірше. А вся справа в тому, що на боці підсудної була Лисиця.

Але вже, мабуть, так повелося на світі, що сильний, хитрий завжди ображає слабкого.

Я не хотів би потрапити колись до такого суду.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.