Гостре висміювання несправедливості царського суду в байці „Щука” - ІІІ варіант - ЛЕОНІД ГЛІБОВ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Гостре висміювання несправедливості царського суду в байці „Щука” - ІІІ варіант - ЛЕОНІД ГЛІБОВ - 6 клас

Леонід Іванович Глібов написав багато жартівливих віршів, казок, загадок. Але найбільшого успіху набули в читачів його байки.

Саме байка „Щука” дає можливість побачити яскраву картину тогочасної дійсності. Серед законів царської імперії були й такі, які вимагали карати надміру жорстоких і зажерливих, однак ці закони майже не виконувалися. Суд завжди повертав справу так, щоб багаті злочинці залишалися безкарними. Ось такі крутійства в суді й піддав Глібов нищівній критиці у своїй байці „Щука”.

Щуку звинувачують у тяжких злочинах: „того заїла в смерть, другого обідрала”. Судять щуку „якіїсь два Осли, одна нікчемна Шкапа та два стареньких Цапа”. Цих означень достатньо, щоб уявити собі тупих і безпомічних суддів.

Хитра і підступна Лисиця — обов'язковий представник в ієрархії царського суду. Вона заперечує ніби занадто ліберальний вирок суддів. Для того, „щоб більше жаху їй завдать і щоб усяк боявся так робити”, Лисичка пропонує утопити Щуку в річці (бо Щука частенько вночі носила їй „карасиків живеньких”),

У байці автор глибоко засуджує несправедливий царський суд, який виправдовував багатих, жорстоких кривдників.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.