Чому міг би навчити тебе Пилипко? (за оповіданням „Морозенко”) - ІІІ варіант - ПАНАС МИРНИЙ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Чому міг би навчити тебе Пилипко? (за оповіданням „Морозенко”) - ІІІ варіант - ПАНАС МИРНИЙ - 6 клас

Серед творів Панаса Мирного є чимало про життя бідних дітей, які змалку зазнавали тяжких злиднів. Саме таким, мені здається, є оповідань: „Морозенко”.

Головним героєм цього твору є хлопчик Пилипко визначальною рисою якого є величезна любов до матері. На превеликий жаль, оповідання закінчується трагічно, але не про смерть думав хлопчик, коли йшов через зимовий ліс до хрещеного батька.

Напередодні Нового року в родині Катрі та Пилипка закінчилося все їстівне. Але ж свято?! Хлопчику захотілося зробити приємне матусі: “І який він радий, що прокинувся зарані, який веселий, що мати не чула, як він встав, узувся, одягся і вийшов. От якби йому так і повернутися, щоб мати ще спала. Він би багаті приноси положив на столі, а сам би приліг біля неї”. Так мріяв Пилипко, але не так сталося як бажалося... Вчинок хлопчика, який призвів до смерті його і матусі, не можна засуджувати. У Пилипка можна повчитися рішучості та сміливості, адже він не злякався Морозенка. Чому? Мабуть, ним керувала любов до матусі, бажання влаштувати їй справжнє свято. На що тільки не здатна людина, яка по-справжньому любить своїх рідних!

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.