Острозька колегія — перша вища школа в Україні (за оповіданням „В Острозькій школі”) - ІІІ варіант - АНДРІЙ ЧАЙКОВСЬКИЙ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Острозька колегія — перша вища школа в Україні (за оповіданням „В Острозькій школі”) - ІІІ варіант - АНДРІЙ ЧАЙКОВСЬКИЙ - 6 клас

Андрій Якович Чайковський з дитинства цікавився історичним минулим України. В одному уривку з роману „Сагайдачний” він розповідає про першу вищу школу. Князі Острозькі були відомі по всій Україні. Вони дбали про освіту, книгодрукування, мистецтво.

Костянтин Острозький був доброю людиною, мудрим правителем. Він заснував у 1576 році колегію у своєму місті. До колегії приймали не лише дітей багатіїв, а й дітей простих козаків, що мали здібності та бажання вчитись. Дехто з дітей платив невеликі гроші за своє утримання, але більшість хлопців вчилася за кошти князя.

Хлопці харчувались, жили та вчились у закритій фортеці. Виходили лише під наглядом старших бурсаків або дияконів. А на свята їх забирали „... до своїх домів міщани і сито їх угощали”. „Острозькі міщани величалися своєю школою і дуже любили хлопців”. Набиралися хлопці і воєнної науки: змагались на дерев'яних шаблях, стріляли з лука. Вивчали хлопці багато різних мов.

Усі бурсаки поважали ректора та князя. Вони були вдячні князю за змогу навчатись, за його віру в них. Такі люди, як Костянтин Острозький, усебічно сприяли просвіті українського народу. Ми повинні пам'ятати про них завжди.

Рівень освіченості українського люду в усі часи був значно вищим, ніж, скажімо, в росіян. Це значить, що система навчання в Україні була значно доступнішою й ефективнішою. Такі діячі, як князь Острозький, розуміли, що без доброї освіти, без розумних людей, обізнаних у різних галузях, існування держави просто неможливе.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.