„Праця — людини окраса” (за оповіданням „Перший раз”) - IІІ варіант - ТИМОФІЙ БОРДУЛЯК - 6 клас

Найкращі учнівські твори

„Праця — людини окраса” (за оповіданням „Перший раз”) - IІІ варіант - ТИМОФІЙ БОРДУЛЯК - 6 клас

З давніх-давен на Україні початок жнив був святом для селян. З одного боку, жнива — це важка праця, але з іншого — зібраний врожай годував родину цілий рік. Тому народ завжди поважав працьовиту людину, а зневажав ледарів.

Героїня оповідання Т. Бордуляка вперше у своєму житті збирається на жнива: „Она мала перший раз в своїм життю йти в поле жати, і вже страх як з великою нетерпеливістю очікувала вона того ранку...” Для Парані початок жнив був не просто святом, адже дівчинка відчувала себе дорослою, а в чотирнадцять років це так важливо: „Відтепер набік ляльки і дитячі забавки, а замість них серп до рук і праця, невсипуща праця так довго, як довго віку на сім світі”.

Коли женці прийшли на поле, для Парані настав найвідповідальніший момент. Дівчина мала усім довести, що вміє працювати. І це їй вдалось: „Параня стала завзятущо жати... Що набере жменю стебел, то серпом чах! — і кладе позад себе на сніп...” Цілий день працювала дівчина, не відстаючи від дорослих. Бажання Парані не бути гіршою за старших було зрозумілим, бо повагу оточуючих можна заробити, тільки працюючи. Дійшов час і до відпочинку. Дівчинка втомилась, але втома була приємною, бо сьогодні Параня стала по-справжньому вродливою. Адже врода людська в повній мірі виявляється тільки у праці.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.