„Праця — людини окраса” (за оповіданням „Перший раз”) - IV варіант - ТИМОФІЙ БОРДУЛЯК - 6 клас

Найкращі учнівські твори

„Праця — людини окраса” (за оповіданням „Перший раз”) - IV варіант - ТИМОФІЙ БОРДУЛЯК - 6 клас

В оповіданні „Перший раз” Тимофій Бордуляк правдиво показав життя українського села.

Селянська дівчина Параня — головна героїня оповідання. З великою любов'ю письменник описує зовнішність дівчини: „...вона була хорошою білявочкою, чорноокою, чорнобровою, її тіло стало щойно розвиватися, мов той бутон троянди”. Т. Бордуляк наче не може намилуватися Паранею.

У житті Парані сталася важлива подія: вона повинна була перший раз в своєму житті йти жати в поле. Письменник передає нестримну радість дівчини: „...сей ранок видався для неї якимсь великим празником...”

На лану Параня працювала не гірше за дорослих жниць: „Параня ані разу не пристала, ані почула втоми. Она йшла разом зі старшими... і все жала та

жала...” .

Протягом усього оповідання Т. Бордуляк наголошує на тому, що Параня була працьовитою дівчиною з щирим, чуйним і добрим серцем.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.