Майстерне відображення широких просторів рідної землі в поетичних творах „Гаї шумлять”, „Де тополя росте” - ІV варіант - ПАВЛО ТИЧИНА - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Майстерне відображення широких просторів рідної землі в поетичних творах „Гаї шумлять”, „Де тополя росте” - ІV варіант - ПАВЛО ТИЧИНА - 6 клас

У ранній поезії Павло Тичина не порушує важливих питань соціальної дійсності, а лише передає переживання і настрої, навіяні природою, коханням, роздумами. Основні мотиви ранньої лірики Тичини — бадьорість, життєрадісність, свіжість.

Вчитуючись у поезії „Гаї шумлять...”, чуєш звуки замріяних гаїв, голублячий шепіт трав, ніжний голо, закоханого героя.

   Я йду, іду —

   Зворушений.

   Когось все жду —

   Співаючи.

   Співаючи — кохаючи.

   Під тихий шепіт трав голублячий.

Інтонація вірша м'яка, милозвучна, відповідає настрою ліричного героя. Протягом небагатьох рядків Тичина створює довершений пейзаж літньої днини, у якому втілені щирі почуття самого Тичини.

Ліричний герой поезії „Де тополя росте...” глибоко відчуває красу навколишнього світу:

   Гей, простори які,

   Любо-мило землі:

   Де не глянь — колоски.

   Та всі в злоті-сріблі.

Краса рідної природи дарує людині „тиху думу святу”. Читаючи цей вірш, стаєш свідком повного порозуміння між людиною та природою.

Видатний український поет Павло Тичина написав багато віршів, які ввійшли до скарбниці літературної класики. Як поет-новатор Тичина створив цікавий образ ліричного героя, закоханого в природу.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.