Всі публікації щодо:
Рильський Максим

Найкращі учнівські твори

Зображення великої батьківської любові в поезії „Синові” - ІІ варіант - МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ

Вірш Максима Тадейовича Рильського „Синові” написано як спогад про сина, коли той був маленьким.

Це монолог-спогад. Батько згадує про розмову з сином, коли хлопчик „був іще малий котигорошок”. В дитини спитали, ким вона хоче бути, коли виросте. І „малий котигорошок” відповів дуже серйозно: „Людиною”. Поет захоплюється розсудливістю малої дитини, людяністю свого сина, його мудрістю:

   Яку пораду чи пересторогу

   Я кращу дам, ніж дав собі ти сам?

Далі він, ніби в розмові з сином, дає синові пораду-заповіт:

   Будь вірний слову..

   Хай веселить тебе любов і праця.

   І хай у час останній свій про сина

   Спокійно я подумаю: людина!

Батько висловлює надію на те, що йому вдасться виховати у свого сина кращі риси характеру, що син справді виросте людиною з великої літери. І батько перед смертю згадає це, як найбільше своє досягнення. Коли читаєш цей вірш, розумієш, що не тільки до свого сина звертався поет. А до всіх синів і дочок, щоб виростали гідними зватися людьми.

У словах Максима Тадейовича Рильського чути глибоку мудрість — митця й батька. Автор добре розуміє призначення людини у світі. Видатний український поет здатен, на мій погляд, відповісти на найскладніше питання: у чому ж полягає сенс людського життя?На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.