Якою я побачив рідну природу після прочитання віршів „Гей, рум'яні мої небокраї”, „Хто в рідному краї...” - ІІ варіант - ВОЛОДИМИР СОСЮРА - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Якою я побачив рідну природу після прочитання віршів „Гей, рум'яні мої небокраї”, „Хто в рідному краї...” - ІІ варіант - ВОЛОДИМИР СОСЮРА - 6 клас

На уроці української літератури ми вивчали творчість нашого земляка — Володимира Сосюри. Він народився в Донбасі на станції Дебальцево. Завжди був закоханий у рідну землю з її мальовничими краєвидами: пірамідами териконів, гаями, вишневими садками. Вірш „Хто в рідному краї...” переповнений патріотичних почуттів. Ці почуття заволодівають і тобою, коли читаєш такі рядки:

   Квітучих садів нахиляються віти...

   Вона ж, як весна, молода!

В. Сосюра зображує промислово розвинені міста на фоні чарівної природи.

   Хто в рідному краї тепло здобуває

   з пластів у підземнім бою,

   хто в полі ростить все нові урожаї,

   той любить Вітчизну свою.

У вірші „Гей, рум'яні мої небокраї...” змальовується краса природи:

   Гей, рум'яні мої небокраї,

   ви, міста гомінливі кругом!

Читаючи поезію Сосюри, я сповнився гордістю за свою Батьківщину. Пишаюсь тим, що цей світ навколо мене — моя домівка!

Степи, безкраї та бурхливі, мов море. Неозоре небо, по якому біжать пухнасті хмарини. Золоте сонячне сяйво, якого вистачить на всіх. Де-не-де кучеряві гаї плескають собі в зелені долоньки. І височать над рівниною конуси териконів, стрімко зносяться вгору фантастичні споруди шахтних копрів. Усе це Донбас — моя мала батьківщина, яку так чудово опиcав Володимир Сосюра.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.