Краса української природи - МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Краса української природи - МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ - 6 клас

Над гарячим степом високе небо та вогнисте літнє сонце. Розкішні квітки горять золотим вогнем. Десь недалеко садок, а в садку яблука, сливи, груші. А ще в садку дуже багато квітів. Саме це запам'ятав із дитинства поет Микола Вінграновський.

Рід поета ведеться від Дніпра-Славутича, від маленьких і великих річок, від садів у цвіту. Там коріння Миколи Вінграновського. Мабуть, тому кожний його вірш — це величальна пісня рідній землі, яка така багата й прекрасна.

  А в тиші я питав: про що шумиш

  Рясним садком, схилившись в чорнобривці?

  Та хтось питає тихо: земле, спиш?

  Уже спочила? Дай води з криниці!

Микола Вінграновський часто звертається до чистого джерела народної пісенної творчості. Звідти в „дитячих” творах поета місяць і сонце, ріка й поле, ластівка й лелека. Вони майже підвладні волі поета:

  Грім жив у хмарі і згори

  Він бачив, хто що хоче:

  Налив грозою грім яри,

  Умив озерам очі.

Грім, який є природним явищем, в одному з віршів — добрий дядько, який безкорисливо допомагає природі: напоїв яри, груші та сливи пообтрушував, щоб деревам стало легше. У творах Миколи Вінграновського природа виступає як олюднене буття. Поет вважає себе частинкою Всесвіту. Він дуже чутливий до змін у навколишньому середовищі. Це народжує дуже оригінальні метафори-пейзажі:

  Над білим полем біле небо,

   В гнізді сорочім сніг сидить.

Микола Вінграновський — один із поетів-мудреців, який пильно вдивляється в чарівну красу природи.

Йому дуже добре відомо, що прекрасні українські краєвиди — то є проява дужого й гармонійного Всесвіту.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.