Моє рідне місто - IІ варіант - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Моє рідне місто - IІ варіант - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Виникнення Донецька можна віднести до літа 1869 року, коли почалось будівництво металургійного заводу. Але на той час тут вже існувало кілька селищ: Олександрівка, Олексіївка, Семенівка та кілька інших, їх жителі займались видобутком вугілля для власних потреб. Але крім вугілля поруч були ріка та залізна руда. Тому саме тут вигідно було розташовувати металургійне виробництво. Влітку 1869 року англійський підприємець Джон Джеймс Юз оселився на березі Кальміусу. Селище, яке виникло біля заводу, отримало назву Юзівка. В 1924 році це вже було місто Сталіно. А в 1961 році наше місто одержало ім'я —Донецьк. Донецьк — столиця вугільного краю, області. Я пишаюсь тим, що народився і живу в цьому місті. В ньому народилися мої батьки, мої дідусі з бабусями. Дуже цікаво дізнаватись про факти з минулого нашого міста. Дідусь мені розповідав про те, що по вулиці Артема раніше ходив трамвай, а там, де зараз площа Леніна, стояла лікарня. Є в нашому місті кілька будинків, які стоять ще з часів Джона Юза. В Донецьку живе більше мільйона людей. В ньому багато зелених парків, бульварів, скверів. Колись його називали „містом вугілля і троянд”. Трояндових кущів було стільки, скільки людей живе в нашому місті. Хочеться, щоб квітів знову було багато, щоб наше місто було охайним, зеленим. Щоб хотілося жити в ньому і пишатися ним.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.