Втілення в образі Голоти рис народного героя - IІІ варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Втілення в образі Голоти рис народного героя - IІІ варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Здавна наша країна була вимушена боротися із загарбниками. Кого тільки не було на нашій землі: турецько-татарські орди, поляки, фашисти. Але вони не змогли зламати волю нашого народу. Завжди знаходились герої, що могли врятувати свою землю, любу Україну! Під час походів, завзятих битв за волю та святу землю козаків завжди супроводжувала пісня. Ці пісні повинні були підтримувати їх войовничий дух. У „Думі про козака Голоту” оспівуються славні лицарі давніх часів.

   Ой там гуляє козак Голота,

   Не боїться ні огня, ні меча, ні третього болота.

   Своє захищають, чужого не займають.

   То гуляє козак Голота, погуляє,

   Ні города, ні села не займає.

Герої дум вступають у бій з нападниками і завжди перемагають, бо правда на їхньому боці. Вони захищають рідний край. Дуже розумний козак Голота, бо одразу зрозумів, що татарин хоче заволодіти його конем, зброєю, а Голоту продати. Та це здивувало Голоту, бо дійсно, лише людина, що не знає козацьких звичаїв, може розраховувати на це. Він каже татарину:

   Либонь, що ти на розум небагатий:

   Ще ти козака у руки не взяв...

Далі він йому каже, що козаки ніколи такого ставлення до себе не дозволять, бо найважливішими для них завжди були воля і честь.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.