Героїчний вчинок Марусі Богуславки - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Героїчний вчинок Марусі Богуславки - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Коли я прочитала „Думу про Марусю Богуславку”, то була вражена моральною красою героїні — жінки - полонянки. Цей образ склався в народній уяві, узагальнивши долю багатьох жінок, що жили в неволі.

Маруся Богуславка приваблює нас своєю добротою та чистим серцем. Вона співчуває стражданням бідних невільників. Ця жінка — патріот своєї Батьківщини. Вона не забувала рідної землі і намагалась зробити для неї щось корисне. Саме тому вона рятує українських бранців:

   Ой козаки,

   Ви, біднії невольники!

   Кажу я вам, добре дбайте,

   В городи християнські утікайте...

Дівчина любить своїх батьків і рідну землю, але повернутися додому не може, бо вже звикла до іншого життя, стала мусульманкою:

   ... потурчилась, побусурменилась

   Для роскоші турецької

   Для лакомства нещасного!

Вчинок жінки, яка пішла наперекір волі свого чоловіка заради любові до Батьківщини, можна вважати героїчним.

Створений народом образ жінки-патріотки є прикладом вірності своїй Батьківщині, любові до неї, а також самопожертви в ім'я рідного народу.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.