Самійло Кішка — мужній патріот, вмілий організатор повстання - І варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Самійло Кішка — мужній патріот, вмілий організатор повстання - І варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Коли я читаю думи, перед очима виникають козаки, мужні, сильні, якими змалював їх народ. Визволителі і захисники нашої землі, вони втілювали ідеал воїнів.

Подвиг воїна-козака, справжнього лицаря — гетьмана запорозького Самійла Кішки, полоненого турками, описується в однойменній народній думі. Сміливий патріот Самійло Кішка протистоїть ляху Бутурлаку, ключнику галерському, який вже

   Потурчився, побусурманився

   Для панства великого,

   Для лакомства нещасного!

Лях Бутурлак хоче умовити Самійла Кішку зректися християнської віри, але гетьман відповідає:

   Хоч буду до смерті біду да неволю приймати,

   А буду в землі козацькій голову християнську

   покладати;

   Ваша віра погана,

   Земля проклята!

Самійло Кішка виявляє винахідливість, коли напуває вином ключника, забирає його ключі і звільняє всіх невільників з галери, а також далекоглядність, коли він попереджає товаришів:

   Козаки-панове,

   Добре майте,

   Один другого одмикайте,

   Кайдани із ніг, із рук не кидайте,

   Полуночної години ожидайте!

Він проявляє себе як справжній стратег, коли просить козаків не наробити галасу.

Самійло Кішка — один з найпопулярніших героїв усної народної творчості. Мені він подобається за сміливість і вміння знайти вихід з будь-якої ситуації.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.