Образи Богдана Хмельницького та Івана Богуна в „Думі про Івана Богуна” - ІІ варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Образи Богдана Хмельницького та Івана Богуна в „Думі про Івана Богуна” - ІІ варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Український народ в усі часи захоплювався героїзмом захисників рідної землі, засуджував підступність зрадників. Народних героїв оспівували у думах та історичних піснях.

У „Думі про Івана Богуна” зображена оборона Вінниці від поляків і турків під керівництвом Івана Богуна. Богун б'ється мужньо:

   Силу він ляхів, турків стріляв,

   І шабельниками рубав,

   На аркан забирав,

   В річку Буг їх утопляв.

Однак чисельна перевага на боці вражого війська. Польський король і турецький паша

   Силу війська збирали,

   Івана Богуна і його військо

   Хмарою бусурманською обступали.

Однак під час облоги воєначальник не розгубився. Богун пише листа з проханням вислати підмогу у Чигирин Богдану Хмельницькому. Хмельницький з військом допоміг козакам: „Не дав у неволю, ляхам на поталу”.

Народні думи і зараз дуже актуальні, адже вони розповідають про історію нашого народу, його патріотизм, відвагу, а також зберігають у народній пам'яті імена історичних діячів і їхні героїчні вчинки.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.