Образи Богдана Хмельницького та Івана Богуна в „Думі про Івана Богуна” - І варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Образи Богдана Хмельницького та Івана Богуна в „Думі про Івана Богуна” - І варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Мабуть, не має такого українця, що не чув би ніколи імені Богдана Хмельницького — гетьмана, великого полководця, дипломата, і просто визначної людини. Не менш відомим є і його помічник Іван Богун, що не раз захищав Україну, її кордони. Він був полковником найкращим порадником Богдана Хмельницького. В думі описуються події однієї з битв. Іван Богун воював з турками та ляхами.

З її рядків ми дізнаємося, що Іван Богун був дуже сильним та завзятим козаком:

   Силу він ляхів, турків стріляв...

Він покликав Богдана Хмельницького лише тоді, коли побачив, що не зможе самостійно впоратись. Богдан Хмельницький часу не гаяв, а одразу пішов на допомогу. Він мудрий керівник, славетний воїн, його військо:

   ... морем нахлинає

   Турецько-польське крульське військо

   зничтожає.

Отож, ці два мужні воїни стояли на сторожі інтересів та кордонів рідної країни. Не шкодували життя свого, аби покарати загарбників! У нашій пам'яті завжди вони будуть славетними лицарями, що їх і вояцтво, і кобзарі „піснями хваляли!”

Образ Богдана Хмельницького є улюбленим в усній народній творчості. Його славні походи і героїчні вчинки оспівуються у багатьох думах. Мені подобається взаємодопомога між полковником Іваном Богуном і гетьманом. Полковник вдячний за своєчасну підтримку. Іван Богун та Богдан Хмельницький були справжніми патріотами і все своє життя присвятили боротьбі за волю та незалежність України.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.