Гострий осуд зрадництва у баладі „Ой був у Січі старий козак...” - І варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Гострий осуд зрадництва у баладі „Ой був у Січі старий козак...” - І варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Балада — один із найулюбленіших видів усної творчості українського народу. Вони близькі до історичних пісень. В багатьох баладах змальовується життя нашого народу, його світогляд, уявлення, зображуються історичні події.

У баладі „Ой був у Січі старий козак...” описується зрада свого народу козаком Савою Чалим:

   Не схотів же той Сава козакам служити,

   Відклонився до ляшенків в Польщу паном жити.

Народ зненавидів зрадника, навіть рідний батько вважає, що його треба схопити.

   Як не схоче з Польщі іти, то й смерті предати.

Народ вірить, що тільки вірний син своєї землі може бути щасливим. За народними уявленнями, навіть грудка рідної землі у чоботах козака додавала воїнові сили в боротьбі проти ворогів. Але Саву не вдалося вмовити повернутися до чесного життя, бо схотів він „слави залучити”, „став козаків-запорожців по степах ловити”.

Тоді Гнатко з Кравчиною та іншими гайдамаками покарали Саву: „Ой підняли Саву на три списи вгору”. Народ схвалює справедливе покарання його козаками:

   Оце ж тобі, пане Саво, сукна-адамашки,

   Що ти нажив, вражий сину, з козацької ласки!

Народна пам'ять зберігає як добрі вчинки, так і злі. Тому ім'я Сави Чалого в історії нашого народу назавжди стало синонімом зради та запроданства.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.