Гострий осуд зрадництва у баладі „Ой був у Січі старий козак...” - ІІ варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Гострий осуд зрадництва у баладі „Ой був у Січі старий козак...” - ІІ варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Народ завжди засуджує зрадництво, прагнення відступництвом здобути багатство і владу. Але в суспільстві завжди знаходяться люди, які, нехтуючи своїм народом, стають запроданцями рідної землі.

Історична подія — зрада Савою Чалим, начальником надвірних козаків князів Любомирських, своєї батьківщини описується в баладі „Ой був у Січі старий козак...”.

   Не схотів же той Сава козакам служити,

   Відклонився до ляшенків в Польщу паном жити.

   Та схотів же та той Сава слави залучити,

   Став козаків-запорожців по степах ловити.

Але найгірше в тому, що Чалий сміливий і сильний козак, бо батько „вигодував сина Саву козакам на славу”. І свої найкращі якості він використовує в боротьбі проти рідного народу.

Пан кошовий відряджає Гнатка та Кравчину схопити зрадника.

Пан кошовий каже:

   Гнатку! Як Саву не вловиш,

   То сам же ти за його голову положиш!

Але Сава не хоче повертатися до України, його приваблює розкішне життя. Він чинить опір гайдамакам. За це його і вбивають.

Я вважаю, що Саву Чалого покарали справедливо, бо завжди треба бути вдячним Батьківщині за те, що вона тобі дала. А запродавати її за „сукна-адамашки” — це великий гріх.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.