Всі публікації щодо:
Фольклор

Найкращі учнівські твори

Гострий осуд зрадництва у баладі „Ой був у Січі старий козак...” - ІІ варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

Народ завжди засуджує зрадництво, прагнення відступництвом здобути багатство і владу. Але в суспільстві завжди знаходяться люди, які, нехтуючи своїм народом, стають запроданцями рідної землі.

Історична подія — зрада Савою Чалим, начальником надвірних козаків князів Любомирських, своєї батьківщини описується в баладі „Ой був у Січі старий козак...”.

   Не схотів же той Сава козакам служити,

   Відклонився до ляшенків в Польщу паном жити.

   Та схотів же та той Сава слави залучити,

   Став козаків-запорожців по степах ловити.

Але найгірше в тому, що Чалий сміливий і сильний козак, бо батько „вигодував сина Саву козакам на славу”. І свої найкращі якості він використовує в боротьбі проти рідного народу.

Пан кошовий відряджає Гнатка та Кравчину схопити зрадника.

Пан кошовий каже:

   Гнатку! Як Саву не вловиш,

   То сам же ти за його голову положиш!

Але Сава не хоче повертатися до України, його приваблює розкішне життя. Він чинить опір гайдамакам. За це його і вбивають.

Я вважаю, що Саву Чалого покарали справедливо, бо завжди треба бути вдячним Батьківщині за те, що вона тобі дала. А запродавати її за „сукна-адамашки” — це великий гріх.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.