Мрії про національне відродження рідного краю (за віршем „Товаришам із тюрми”) - ІВАН ФРАНКО - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Мрії про національне відродження рідного краю (за віршем „Товаришам із тюрми”) - ІВАН ФРАНКО - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Під час свого першого ув'язнення у львівській тюрмі І. Я. Франко написав вірш „Товаришам із тюрми”, в якому відбилися його мрії про щасливе майбутнє Батьківщини. Це один із кращих прикладів громадсько-політичної лірики поета.

В цьому вірші І. Франко засуджує світ пригнічення, в якому живуть люди, закликає їх прагнути до нового щасливого життя:

   Через хвилі нещасть і неволі...

   Попливем до країни святої,

   Де братерство, і згода, й любов...

„Наша ціль — людське щастя і воля”, — звертається поет до однодумців. Але вибороти нове життя буде непросто. Щоб досягти його, треба обминути „бурі, пересуди, обмови”, „хвилі мутні та бурхливі”, треба твердо нам в бою стояти:

   Не лякаться, що впав перший ряд,

   Хоч по трупах наперед ступати,

   Ні на крок не вертатися взад.

І. Франко впевнений, що перемога близько, адже це війна „чоловіцтва зі звірством”, „се поборює воля неволю”. „Ожиємо, брати, ожиєм!” — з упевненістю стверджує поет.

Благородна мета — зробити життя людей щасливим — завжди приваблювала великих гуманістів. Це гасло в усі часи було девізом справедливої та священної боротьби.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.