Роль рідної мови в житті і діяльності народу (за поезією „Мова”) - ІІ варіант - ОЛЕКСАНДР ПІДСУХА - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Роль рідної мови в житті і діяльності народу (за поезією „Мова”) - ІІ варіант - ОЛЕКСАНДР ПІДСУХА - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

На долю нашої рідної мови випало багато страждань. Її споконвіку плюндрували, намагалися стерти з лиця землі.

М. Рильський у вірші „Рідна мова” описав багатостраждальне становище української мови за часів царизму:

   Цареві блазні і кати,

   Раби на розум і на вдачу,

   В ярмо хотіли запрягти

   Її, як дух степів гарячу,

   І осліпити, й повести

   На чорні торжища незрячу...

Мова — це „вишнева ніжність пелюстків”, „гул століть”, „шум віків”, „життя духовного основа”. Мова — це наша історія, без знання якої неможливе духовне життя народу. Мова людини визначає її культуру, тому турбота про чистоту і культуру рідного слова є турботою про культурний розвиток людини.

Багатство і красу рідного слова розкриває і вірш „Мова”. Поет оспівує багату синоніміку нашої мови:

   Є у ній хурделиця, віхола, завія,

   Завірюха, хуртовина, хуга, заметіль.

Він дякує мові за те, що помагала у боротьбі проти супостата, сподівається, що завдяки її розвитку наші нащадки будуть знати, як жили їх попередники.

На мою думку, мова — це духовне надбання людства. Вона зберігає знання людини, стимулює нас до нових відкриттів і моральних пошуків. Ми маємо любити нашу безцінну мову, плекати її, боротися за її чистоту, спілкуватися нею.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.