Роль рідної мови в житті і діяльності народу (за поезією „Мова”) - ІІІ варіант - ОЛЕКСАНДР ПІДСУХА - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Роль рідної мови в житті і діяльності народу (за поезією „Мова”) - ІІІ варіант - ОЛЕКСАНДР ПІДСУХА - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

„Мова — це душа народу, його культура, його характер, в мові здійснюється зв'язок часів, сучасне перегукується з минулим”. Ці слова Максима Рильського про мову можна було б використати як епіграф до багатьох поезій різних авторів. У тому числі й до вірша „Мова” Олександра Підсухи. Перший рядок вірша „Ой яка чудова українська мова!” став крилатим висловом. У поезії автор з захопленням пише про багатство рідної мови, її різноманітність. Далі він наголошує на тому, що слово має велику силу, що рідна мова „кликала на битву проти супостата”, підтримувала в години лихоліття. У роки війни рідне слово — почуті по радіо новини, листівки, газети — підтримувало людей, давало наснагу до дальшої боротьби з ворогом.

Як кажуть, словом можна і вилікувати, і вбити. І зараз, коли ми живемо, працюємо, як одна сім'я, рідна мова звеличує нашу працю, наше життя. В останній строфі вірша автор закликає наш народ розвивати й берегти рідну мову, щоб не загубився наш народ в історії, щоб „про нас нащадкам вістку” донесла вона. Бо мова — то душа народу, його коріння. Завдяки їй спілкуються покоління, передаються знання. Не буде мови — не буде і народу.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.