Народнопісенний характер лірики С. Руданського - 8 клас - СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ

Найкращі учнівські твори

Народнопісенний характер лірики С. Руданського - 8 клас - СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ

З дитинства С. Руданський полюбив красу і милозвучність українських народних пісень. Духовна краса нашого народу, що відбилася в його піснях, захоплювала поета. Саме з цього захоплення починається Руданський — автор, у творчості якого фольклор став невичерпною скарбницею тем, ідей, образів.

Народнопісенний характер має поезія С. Руданського „Пісня”, витримана автором цілком у стилі народної пісні. Вона органічно близька і своїм змістом, і духом до народної творчості. Ліричний герой, згідно з народною традицією, просить вітер полетіти на Вкраїну і відвідати кохану дівчину. Автор описує природу та реалії рідного краю в народнопісенній манері:

   Між ярами там долина,

   Там біленькая хатина...

Дівчину автор змальовує у фольклорній манері: чорні очі, рум'яне, біле личко. Він називає її „голубонько-дівчинонька, дівча миле”.

Ліричний герой сумує за коханою, але хоче пересвідчитися, що вона його не зрадила. Він наказує вітру дізнатись, чи пам'ятає кохана того, „з ким любилась і кохалась, і кохати присягалась”, чи „позабула та нелюба пригорнула”.

Важкі сумніви охоплюють парубка, коли вітер не повертається з України:

   Вітер віє, вітер віє,

   Серце тужить, серце мліє... ...

   Серце з жалю розпукає.

Лірична спадщина Степана Руданського невелика, але його пісні живуть у народній пам'яті. Вони хвилюють нас яскравістю образів, емоційністю, ліризмом, а також мелодійністю звучання.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.