Всі публікації щодо:
Руданський Степан

Найкращі учнівські твори

Утвердження громадської активності трудівника - IІ варіант - СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ

Творчість С. Руданського в українській літературі посідає важливе місце. Його творча спадщина велика і багатогранна, але найвиразніше його талант проявляється в ліриці. Щодо своїх ліричних творів Руданський вживав жанрове визначення „пісні”. І це не випадково. Впадає в око близькість лірики українського поета до фольклору. Але все рівно він не вдавався до стилізації під народну творчість, а творив щось своє, оригінальне.

Досить обширними є вірші, де зустрічаємо громадське звучання, твори, де поет виражає право людини на гідність. Але С. Руданський наповнює поезію оригінальним національним пафосом. У своїх творах поет відгукується на всі пекучі питання тогочасної дійсності.

Особливо вражає вірш „Над колискою”, що написаний у формі колискової. Мати співає своїй дитині пісню, розкриваючи її тяжке майбутнє життя. Пекучий біль звучить у кожному рядку:

   Будеш цілий вік, як той чорний віл,

   У ярмі і неволі!..

Поет засуджує кріпаччину як силу, що нівечить людину фізично й морально, позбавляє її щастя.

У багатьох поезіях С. Руданського маємо нарікання на долю. Так, наприклад, вірш „Тілько-м родилась” змальовує нещасну дівчину, що з самого народження стала рабинею злої долі. Можна назвати багато подібних поезій: „Ой чому ж ти не літаєш?..”, „Могила”, „Не дивуйтесь, добрі люди”, „Сиротина я безродний” та інші. Усі ці твори об'єднує мотив туги та нарікання на злу долю простої людини .

Лірика Руданського сповнена реалістичними деталями та подробицями, жорстокими епізодами дійсності, повна до країв плачем знеболеної душі.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.