Утвердження громадської активності трудівника - IІ варіант - 8 клас - СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ

Найкращі учнівські твори

Утвердження громадської активності трудівника - IІ варіант - 8 клас - СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ

Творчість С. Руданського в українській літературі посідає важливе місце. Його творча спадщина велика і багатогранна, але найвиразніше його талант проявляється в ліриці. Щодо своїх ліричних творів Руданський вживав жанрове визначення „пісні”. І це не випадково. Впадає в око близькість лірики українського поета до фольклору. Але все рівно він не вдавався до стилізації під народну творчість, а творив щось своє, оригінальне.

Досить обширними є вірші, де зустрічаємо громадське звучання, твори, де поет виражає право людини на гідність. Але С. Руданський наповнює поезію оригінальним національним пафосом. У своїх творах поет відгукується на всі пекучі питання тогочасної дійсності.

Особливо вражає вірш „Над колискою”, що написаний у формі колискової. Мати співає своїй дитині пісню, розкриваючи її тяжке майбутнє життя. Пекучий біль звучить у кожному рядку:

   Будеш цілий вік, як той чорний віл,

   У ярмі і неволі!..

Поет засуджує кріпаччину як силу, що нівечить людину фізично й морально, позбавляє її щастя.

У багатьох поезіях С. Руданського маємо нарікання на долю. Так, наприклад, вірш „Тілько-м родилась” змальовує нещасну дівчину, що з самого народження стала рабинею злої долі. Можна назвати багато подібних поезій: „Ой чому ж ти не літаєш?..”, „Могила”, „Не дивуйтесь, добрі люди”, „Сиротина я безродний” та інші. Усі ці твори об'єднує мотив туги та нарікання на злу долю простої людини .

Лірика Руданського сповнена реалістичними деталями та подробицями, жорстокими епізодами дійсності, повна до країв плачем знеболеної душі.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.