Всі публікації щодо:
Руданський Степан

Найкращі учнівські твори

Утвердження громадської активності трудівника - I варіант - СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ

У Ялті є могила з рожевого мармуру. Тут спить вічним сном Степан Руданський — добра інтелігентна людина, справжній лікар, дотепний сатирик, цікавий ліричний поет.

У творчім доробку Руданського — співомовки, приказки, пісні. Твори поета різні, але всі вони мають народнопоетичну основу.

Герої творів Руданського — прості працьовиті люди. Знедолені від народження, вони наділені і розумом, і дотепністю, а порівняно з панами багатші духовно, благородніші. Важко жити у кріпацькому ярмі, це ганьба над людською гідністю.

   Нема щастя ні за мною,

   Ні передо мною,

   Тілько туга за тугою,

   Журба за журбою!..

Але завжди залишалась віра в перемогу добра над злом. Поет закликав не коритися недолі, не гнутися перед панами.

   Нехай гнеться лоза,

   А ти, дубе, кріпись...

   Не хились, не кривись,

   Та глибоко углиб

   Твердий корінь пусти...

Прийде краща пора. Переможе людина праці, бо в серці її — народна мудрість, козацька слава минулих років, оптимізм. Тому й готові чесні трударі чинити опір всім, хто збирався зробити їх рабами. Працьовиті люди врешті-решт стануть господарями на землі, яку обробляють своїми руками. Руданський упевнений — перемога за людьми праці.

   І все мине, що гірко було,

   Настануть дивнії роки;

   Чого ж ви стали, мої діти?

   Пора настала!..

Пора бути активними в боротьбі за нове життя, пора бути вільними.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.