Роль поета й поезії в суспільстві (за поемою „Давня казка”) - ІІІ варіант - 8 клас - ЛЕСЯ УКРАЇНКА

Найкращі учнівські твори

Роль поета й поезії в суспільстві (за поемою „Давня казка”) - ІІІ варіант - 8 клас - ЛЕСЯ УКРАЇНКА

Леся Українка написала чимало творів, в яких у високохудожній формі висвітлюється злободенна тема: роль і призначення мистецтва в народному житті. „Давня казка” — це один із творів, що присвячений розкриттю цієї важливої теми.

У творі відчутні елементи народної казки, легенди, вже починаючи від самого заголовка і вступу:

   Десь, колись, в якійсь країні,

   Де захочете, там буде...

Тобто підкреслена казкова умовність того, що змальовується у творі. Таким чином, виразніше натякається на те, що проблеми твору — злободенні, актуальні в різні історичні часи.

Герой поеми — справжній митець. Він мав „талант до віршів не позичений, а власний”. Його пісня розходилася поміж людьми „стоголосою луною”, дарувала їм радість. Навіть Бертольд здивований: „Що за дивна сила слова!”

Так, поетове слово мало велику силу, його пісня западала в серця людей і піднімала їх на боротьбу. Бертольд хоче підкупити поета, зробити його придворним співцем, але митець не продається:

   Не поет, хто забуває

   Про страшні народні рани,

   Щоб собі на вільні руки

   Золоті надіть кайдани!

Поет вибирає для себе долю, яка тісно пов'язана з долею його народу. Саме в цьому бачить Леся Українка велике призначення митця і мистецтва взагалі — служити народові і боротися поряд з ним, надихати його вогненним словом.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.