Всі публікації щодо:
Фольклор

Найкращі учнівські твори

Така наука, що збагне й курка (за оповіданням Грицева шкільна наука) - ІВАН ФРАНКО - Літературні казки - Народні казки - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

Всі ми йдемо до школи, щоб отримати знання, які допоможуть нам у житті. Саме з цією метою відправляється до школи і Гриць — герой оповідання Івана Франка.

У перший же день навчання хлопчик вивчив одну фразу: „Абабагаламага”. Гриць не зрозумів ні значення цих слів, ні звідки вони, ці слова, взялися, але справно їх повторював.

Провчившись рік у школі, дитина так більше нічому і не навчилась. Коли тато Гриця запитав у вчителя про успіхи сина, то почув таку відповідь: „Професор просто сказав йому, що Гриць „туман вісімнадцятий”.

У чому ж справа? Невже хлопчик за рік не зміг нічого вивчити, крім цієї фрази, яку змогли повторити навіть гуси: „Аж нарешті білий гусак здобувся на слово.

— А баба галамага! — скрикнув він своїм дзвінким металічним голосом, випростувавшися, піднісши високо голову і тріпочучи крилами.

Хто ж цьому винний? Адже таких „туманів вісімнадцятих” між тогочасними школярами була більшість. Мені здається, що дітей просто не так вчили і не тому вчили. Мабуть, саме це і мав на увазі Іван Франко, створюючи це оповідання. Правильніше буде сказати, що то була „не наука, а мука”.