Всі публікації щодо:
Фольклор

Найкращі учнівські твори

Уславлення вірності інтересам нації в казці „Хоробрі з Найхоробріших” - I варіант - МИКОЛА МАГЕРА - Літературні казки - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

Казка про Хоробрих з Найхоробріших створена письменником М. Магерою, тому являється літературною.

На початку казки М. Магера зображує волелюбний, чесний, роботящий народ, який живе із сусідами в мирі і злагоді. Цей народ мав чудо-дерево Мову, зірване листя якого передавало немовлятам силу і міць, допомагало їм навчитися розмовляти рідною мовою батьків. Але землю цього народу грабував цар Нелюд, вбивав людей і кував для них рабські кайдани. Він замурував у печері отамана Світозара і його побратимів. Але цар Нелюд не міг зробити одного — знищити чудо-дерево Мову. Відважний юнак Зореносець визволив Світозара і його побратимів Хоробрих з Найхоробріших, які розправилися з Нелюдом. Волелюбний народ знову заспівав вільних пісень, народи знову зажили у злагоді. Святе чудо-дерево Мова розрослося на всю священну гору.

У казці Миколи Магери читач впізнає епізоди історії нашої Батьківщини. Не раз і не два підступні вороги намагалися подолати українців, лишивши їх рідної мови. Але завжди перемога була на боці наших предків. Адже космічна сила святого чудо-дерева — української мови — допомагала їм.

Казка висловлює думку про те, що поки живе український народ, він буде охороняти свою рідну мову й передавати її з покоління у покоління своїм найвіддаленішим нащадкам.


На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.