Зображення героїзму солдата під час війни (за поемою „Прометей”) - 8 клас - АНДРІЙ МАЛИШКО

Найкращі учнівські твори

Зображення героїзму солдата під час війни (за поемою „Прометей”) - 8 клас - АНДРІЙ МАЛИШКО

Поезії А. Малишка періоду Великої Вітчизняної війни вражають своєю ліричністю та реалістичним зображенням подвигів і фронтових буднів. Ці твори

сприймаються як сповідь поета-воїна, що був одним з тих, хто боровся з фашистами.

Тисяча дев'ятсот сорок шостого року А. Малишко написав і опублікував поему „Прометей”. Це один з найкращих його творів. Поема написана в героїко-романтичному ключі, нагадує легенду, але основа її реалістична. Художня та життєва правда органічно співіснують. Поет звертається до образу Прометея. За міфом, цей титан викрав у богів вогонь і передав його на землю людям, за що був покараний Зевсом. Таким чином, ім'я Прометея стало уособлювати людину, яка жертвує собою заради благополуччя інших людей. Автор передає нам розповідь про юнака-воїна, яку він почув від плотаря. Як і багато інших юнаків, герой пішов на фронт і був тяжко поранений у бою. Непритомного, його знайшов сільський хлопчик. Та от в село прийшли німці. Що робити? Мовчати і прирікти на знищення все село чи признатись і ціною свого життя врятувати сім'ю, яка дала йому притулок, інших селян?

У хвилини важких роздумів воїн згадує Прометея, який стає для нього прикладом і надихає на подвиг. Коли фашисти погрожують спалити село, то юнак кидає своїм катам: „Стріляй! Розвідник я. Солдат”. Так він приносить себе в жертву, щоб врятувати незнайомих людей. Але ця жертва не виявилася марною. Хлопчик, друг загиблого солдата, „серця стлілого останки зібрав, на груди приховав”.

А. Малишко змалював у своїй поемі не конкретну людину, а типовий образ воїна, який є зразком героїзму та відданості рідній землі.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.