Роль описів природи в розкритті внутрішнього стану героя (за поемою „Прометей”) - 8 клас - АНДРІЙ МАЛИШКО

Найкращі учнівські твори

Роль описів природи в розкритті внутрішнього стану героя (за поемою „Прометей”) - 8 клас - АНДРІЙ МАЛИШКО

А. Малишко — великий український поет. Багато його віршів вражають своєю пісенністю та ліричністю. У роки Великої Вітчизняної війни поет не кидав писати. З-під його пера виходили твори небаченої сили. Героями його ставали живі люди, що віддавали своє життя за Вітчизну.

Безіменному герою зі Смоленщини А. Малишко присвятив одну зі своїх найкращих поем — „Прометей”. В основі твору лежать реальні події війни, а подвиг бійця порівнюється з подвигом міфічного героя Прометея. Велику роль у розкритті внутрішнього стану юнака відіграють описи природи та ліричні відступи, тому вони займають значне місце в композиції поеми. Твір починається з літнього пейзажу, що дає нам відчуття краси мирного життя. Автор майстерно підібрав виразні художні деталі: „зелена круча”, „кавуни лежать поснулі”, „в артілях виспіли жнива”. Але мирний пейзаж поступово змінюється іншим. Ми бачимо чорний дуб на чорній кручі. Він — свідок війни. Так йде паралель між миром та війною, життям та смертю. А. Малишко персоніфікує природу. Навіть „дві обірвані ворітні” шепочуть юнакові, порхають прийти до них „після жнив”:

   ... Ми так відчинимось широко,

   Щоб ти й сучечка не вчепив!.. —

розуміють, що він йде на смерть

Щоб показати закоханість хлопця у свій рідний край, ніжність його душі, автор малює поетичну картину Смоленщини:

   І ти Смоленщини поля

   Згадав обкошені. Рілля

   Біліє в бабинім тім літі...

І пейзажні картини, і ліричні відступи підпорядковуються єдиній меті — показати мужність молодого героя, красу його душі. І це автору вдається.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.