Змалювання важкого життя дитини-сироти у вірші „На Великдень, на соломі...” - IІІ варіант - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Найкращі учнівські твори

Змалювання важкого життя дитини-сироти у вірші „На Великдень, на соломі...” - IІІ варіант - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Т. Г. Шевченко народився в сім'ї кріпаків. З одинадцяти років жив без батьків, вони померли. Малий Тарас поневірявся по людях: був наймитом, пастушком, козачком у пана.

Вірш „Мені тринадцятий минало” має автобіографічну основу, в ньому поет згадує дитинство, „як пекло”. У вірші передані настрої і переживання малого хлопчика, який почуває себе скривдженим. У нього немає ні рідної хати, ні сім'ї. Його переживання описуються на тлі мальовничої природи, веселого сонечка. І цим протиставленням поет ще більше підкреслює гіркоту переживань хлопчика-сироти.

Коли я прочитав вірш Т. Г. Шевченка „Мені тринадцятий минало”, мене пройняв гіркий смуток. Адже хоч на дворі вже XXI століття, світ мало змінився. І зараз є бідні і багаті. А скільки на наших вулицях дітей, які нікому не потрібні. Вони живуть просто на вулиці, багато з них теж сироти, як колись був Шевченко. А серед них, мабуть, є і розумні, і талановиті. Мені дуже шкода і малого Шевченка-сироту, і сучасних українських сиріт.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.