Майстерне зображення пір року у віршах - ІІ варіант - ВОЛОДИМИР СОСЮРА

Найкращі учнівські твори

Майстерне зображення пір року у віршах - ІІ варіант - ВОЛОДИМИР СОСЮРА

Мабуть, немає такої людини на землі, яка б хоч інколи не милувалася явищами природи. А хіба може обійти тему природи справжній поет? Звісно, ні!

Вірші Володимира Сосюри чудово передають настрій людини, яка не просто спостерігає за природою, а захоплюється нею.

Зима у автора — це не звичайний білий сніг за вікном, а чудовий „білий кінь”, який „б'є об землю копитами”. Читаючи рядочки, в яких зображується завірюха, не відчуваєш зимового холоду, а уявляєш казковий персонаж:

   І, неначе моря хвилі,

   сніг, і сніг, і сніг...

   Чеше вітер коси білі,

   розплітає їх...

Володимир Сосюра майстерно зображує не тільки зиму. Мені здається, що весна була улюбленою його порою року:

   Люблю весну, та хто її не любить,

   коли життя цвіте, як пишний сад.

Якою ж постає весна в уяві поета? У вигляді квітів, які „шлють солодкий аромат”, у вигляді солов'я, який „рида од щастя”, у вигляді сонечка, яке „заглядає під повіки у тишині задуманих алей...” Навіть не варто перераховувати всі весняні образи, які змальовує автор. Достатньо підкреслити, що слово „люблю” В. Сосюра вживає у кожній строфі. Це свідчить про надзвичайні почуття поета, викликані весною. Але переймається цим весняним настроєм не тільки поет, а, мабуть, кожна людина:

   Люблю весну, та хто її не любить

   &emsp. на цій чудесній, радісній землі!”

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.